2000-2009

2000 W Mwt8 Nationals-3rd(bow) Sarah Montague, (2) Becky Allen, (3) Chrissy Ambrose, (4) Carol Sabatino, (5) Lauren Cruickshank, (6) Alayna Tetreault-Rooney, (7) Haifa Almabeck, (stroke) Jessica Amasan, (cox) Ellen Fisher

2000 W Frosh8 NOVAS-2nd(bow) Carolyn Forte, (2) Kaitlyn Coray, (3) Cameron Long, (4) Sara Swetzoff, (5) Melissa Kutner, (6) Emeline Planche, (7) Caitlin Howarth, (stroke) Brigid Leahy, (cox) Laura Gill

2002 W Lwt8 VSRC-3rd National Capitol Area Scholastic Rowing Association Championships-3rd(bow)Marya Johnston-McIntosh, (2)Katarina Mijich, (3)Meaghan Kellogg, (4)Sarah Montague, (5)Angela Jackson, (6)Bridgid Leahy, (7)Megan Mahony, (stroke)Mary Eddy, (cox)Diane Rickey/Laura Gill (NCSRA Champ.)

2003 M Lwt8 VSRC-1st (bow)John Denton, (2)Will Moriarity, (3)Cepand Alizadeh, (4)Ben Carten, (5) , (6)Ian Phillips, (7)Jay Landrum, (stroke)Doug Kane, (cox)Cyrus Edjlali

2004 M Jr4 Stotes-3rd (bow) Baker Pruiskma, (2) Scott Herring, (3) Morgan Pankow, (stroke) Ryan Payne, (cox) Jessica Ward

2004 M Lwt8 VSRC-1st Stotes-1st (bow)Cepand Alizadeh, (2)Pierre Saddi, (3)John Denton, (4)Patrick O’Connor, (5)Tyler Buxton, (6)Doug Kane, (7)Martin Eiermann, (stroke)Ian Phillips, (cox)Landon Stanford

2004 MV8 VSRC-2nd : (bow)Morgan Pankow, (2)Ryan Payne, (3)Baker Pruiskma, (4)Scott Herring, (5)Neil Stanga, (6)Matt Essig, (7)Luke Beckman, (stroke)Garrett Buxton, (cox)Jessica Ward

2004 WV8 VSRC-3rd

2005 M Lw8 VSRC-1st Stotes- 2nd Nationals-1st (bow)Cepand Alizadeh, (2)Pierre Saddi, (3)Patrick O’Connor, (4)Cole Hershkowitz, (5)John Denton, (6)Doug Kane, (7)Tyler Buxton, (stroke)Ian Phillips, (cox)Landon Stanford

2005 MV8 VSRC-2nd Stotes- 5th(bow)Baker Pruiskma, (2) Scott Herring , (3) Morgan Pankow, (4) Matt Essig, (5) Neil Stanga, (6) Todd Gerarden, (7) Luke Beckman, 8. Ryan Payne, (cox) Fernando Castilo

2006 MV8 VSRC-2nd (bow)Pierre Saddi, (2)Zach Allen, (3)Chris Runevald, (4)Nick Birasa, (5)Patrick O’Connor, (6)Scott Herring, (7)Tyler Buxton, (storke)Ryan Payne, (cox)Landon Stanford

2006 WV8 VSRC-2nd

2006 W2nd8 VSRC-2nd

2007 MV8 VSRC-3rd (bow)Daniel Abecia, (2)Vito Allgeier-Lipp, (3)Nick Penaranda, (4)AJ Goodman, (5)Andrew Gilbert, (6)Nick Birasa, (7)David Kahan, (stroke)Zach Allen, (cox)Grace Chang

2007 MLwt4 VSRC-3rd (bow)Luke Vinson, (2)Jorge Gomez-Pedraza, (3)Mike Watson, (stroke)Ryan Scheurer, (cox)Helen Cahill

2007 3V(Fresh 8) VSRC-3rd (bow)Zach Fendley, (2)Colin Seamons, (3)Chris Stephens, (4)Sean Readdy, (5)Jason Truesdale, (6)Patrick Lacey, (7)Jack Washington, (stroke)Tom Miotke, (cox)Will Dickenson

2008 3V VSRC-3rd (bow)Jason Cespedes, (2)Dakota Springston, (3)Chris Stephens, (4)Sean Readdy, (5)Luca Brunner, (6)Richard Hooker, (7)Jason Truesdale, (stroke)Colin Seamens, (cox)Kwabena Stefan

2008 WFresh 8 Ted Phoenix-1st

2009 W3V VASRC 2nd

2009 WFresh 8 Ted Phoenix-3rd

2009 M4V Ted Phoenix-2nd (bow)Chris Stevens, (2)Dakota Springston, (3)Ricky Bayliff, (4)Matt Whibley, (5)Jason Cespedes, (6)Jon Banks, (7)Ben Yatt, (stroke)Connor Lay, (cox)Timmy Jenkins